MarketMaker Image Banner
Search Active Listings
Search our listing by keyword or category.

Looking To Sell: Specialty Product
Jams/Jellies
  • product3.JPG
  • Grape_Jelly_2.JPG
  • Aunt_Ruthies_Jelly_#2_for_brochure_018.jpg

Description:


8 oz., 4 oz. or 1.5 oz. jars of homemade jam/jelly.  The 1.5 oz. jars make great party/wedding favors.  

The cost:   8 oz = $5.50 ea.  or 2 or more @ $5.00 each. ,    4 oz. = $3.50 ea. or 2 or more @ $3.00 ea.    1.5 oz. =$2.00 ea. or 25 or more $1.50 ea.

Flavors include:  Strawberry, Strawberry/Blackberry, Blackberry, Strawberry/Tangerine, Strawberry/Champagne, Strawberry/Rum, Strawberry/Amaretto, Strawberry/Jalapeno, Tangerine, Tangerine/Champagne, Tangerine/Pineapple, Pineapple,   Pineapple/Jalapeno, Plum, Apple, Dutch Apple,  

General Details:


Sold by:Aunt Ruthie's Country Kitchen
Email:Contact Us
Location:Poteet, Texas

Listing Details:


Listing views:52
Listing expires:05/20/2012
Listing posted:02/20/2012

Availability Dates:


Start date:02/20/2012
End date:05/31/2012
MarketMaker Sponsor MarketMaker Sponsor MarketMaker Sponsor MarketMaker Sponsor MarketMaker Sponsor MarketMaker Sponsor